Romano

Ekspres Fracino Romano 1-grupowy. Ekspres Fracino Romano 2-grupowy. Ekspres Fracino Romano 3-grupowy. Ekspres Fracino Romano 1-grupowy, sterowany elektronicznie. Ekspres Fracino Romano 2-grupowy, sterowany elektronicznie. Ekspres Fracino Romano 3-grupowy, sterowany elektronicznie.

 

Romano to urządzenie wielkiej mocy łączące w sobie styl i wielokrotnie nagradzaną technologię.

Połączenie światowej klasy umiejętności technicznych i najnowszych metod produkcji z ponadczasowym wyglądem. Romano występuje w wersjach z 1, 2 lub 3 grupami parzenia, dyszą gorącej wody wyposażoną w końcówkę zapobiegającą chlapaniu i dyszę do spieniania mleka.

Romano – opracowany w trakcie szeroko zakrojonych badań i programu rozwoju wyposażony został w podświetlany panel tylny z polerowanej stali nierdzewnej i polerowane zakrzywione panele boczne.

Znakomity efekt nadaje wykończenie dołu ekspresu, gałek otwierających dyszę wody i pary oraz rękojeści kolb parzenia powłoką w kolorze marmurkowym z dodatkiem kryształków kwarcu północy z aluminiowymi detalami.

Model Romano oferuje pełną moc, jakość i niezawodność będące synonimami Fracino. Klasyczne krzywe linie, wykończenie w stylu retro i nowoczesne materiały, gwarantują, że Romano będzie atrakcyjnym elementem wystroju każdej kawiarni, czy restauracji.

 

Najważniejsze funkcje:

Najwyższej jakości miedziany bojler z wysokowydajnym elementem grzewczym.

Ciśnienie kontrolowane przez potrójny przełącznik ciśnienia.

Automatyczny system kontroli poziomu wody z próbnikiem, elektroniczna kontrola, zawór elektromagnetyczny.

Ciśnienie wody i pary kontrolowane niezależnie poprzez mosiężne zawory bezpieczeństwa.

Podawanie gorącej wody i pary kontrolowane poprzez obrót mosiężnych zaworów za pomocą pokręteł.

Mosiężna obudowa grupy parzenia z sitkiem ze stali nierdzewnej, zaworem elektromagnetycznym i pompą wysokiego ciśnienia.

Termo cyrkulacja zapewnia, że grupa jest stale gorąca i ma odpowiednią temperaturą do przygotowywania idealnego espresso.

Obudowa, tacka ociekowa, i tacka na filiżanki wykonane ze stali nierdzewnej.

Wyświetlacz LCD umożliwiający zaprogramowanie wielkości parzonych kaw, automatyczne cykle czyszczenia, licznik wydanych napojów oraz informacje statystyczne dla całego urządzenia i poszczególnych grup parzenia.

 

Model (liczba grup parzenia)

FR1/FR1E

FR2/FR2E

FR3/FR3E

Kaw na godzinę = cappuccino / espresso

120 / 200

240 / 400

360 / 600

Liczba dysz spieniających

1

1

2

Dysza gorącej wody

tak

tak

tak

Pojemność bojlera

7 litrów

14 litrów

20 litrów

Ilość gorącej wody na godzinę

30 litrów

60 / 80 litrów

100 litrów

Wysokość (mm)

480

480

480

Szerokość (mm)

375

580

785

Głębokość (mm)

500

500

500

Moc maksymalna

2700 W

13 A

4000 W

20 A

7500 W

30 A

Moc alternatywna (na życzenie)

4000 W / 20 A

2850 W / 13 A

7500 W / 30 A

9000 W / 45 A

 

Opcje dodatkowe

 

Kolba Fracino Giant

to dodatkowe akcesorium, dzięki któremu możliwe jest przygotowanie naparu dla 6 espresso (48g) za jednym razem, lub ok. 1 litra awy w dzbanku. Jest to idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie w jednej chwili potrzeba zaserwować większą ilość kaw.

Auto spienianie mleka

Bez zamieszania, bez strat; auto-spieniacz Rapido tworzy doskonałą piankę do cappuccino poprzez zasysanie, podgrzewanie i spienianie mleka pobranego bezpośrednio z opakowania.

Szuflady z odbijakiem

Wysokiej jakości szuflady z odbijakiem z polerowanej stali nierdzewnej na zużyte krążki kawowe. Dostępne w rozmiarach pod ekspresy 2 i 3 grupowe oraz wersja pod młynek.

 
Ekspresy do kawy Fracino