Classic

Ekspres Fracino Classic 1-grupowy. Ekspres Fracino Classic 2-grupowy. Ekspres Fracino Classic 3-grupowy. Ekspres Fracino Classic 1-grupowy, sterowany elektronicznie. Ekspres Fracino Classic 2-grupowy, sterowany elektronicznie.Ekspres Fracino Classic 3-grupowy, sterowany elektronicznie.

 

Światowej klasy inżynieria i najnowsza technologia zapewnia, że ikona marki Fracino – ekspres ciśnieniowy Classic jest tak trwały jak jego nazwa.

Zaprojektowany i wyprodukowany zgodnie z najwyższymi standardami wyłącznie z najlepszych materiałów, zgodnie z najnowszymi metodami obróbki oraz najnowszej elektroniki, Classic został stworzony by wytrzymać próbę czasu. Dążenie do doskonałości, powiększania umiejętności i doświadczenia inżynierów Fracino zapewnia, że nasze maszyny do kawy zapewniają lata niezawodnego parzenia kawy. Fracino, jako jedyny producent w Wielkiej Brytanii ekspresów ciśnieniowych do espresso i cappuccino, mocno inwestuje w badania i rozwój w zakresie modelu Classic.

Ekspresy Fracino Classic występują w wersji półautomatycznej i elektronicznej we wszystkich 3 wersjach – 1, 2 i 3 grupowych. Ekspresy półautomatyczne sterowane są za pomocą przełącznika, dzięki któremu barista kontroluje ilość podawanej kawy do filiżanki. Modele sterowane elektroniczne wyposażone są w panele dotykowe z 4 programowalnymi przyciskami, pozwalającymi zaprogramować ilość podawanej kawy i 5 do indywidualnego sterowania.

Wszystkie ekspresy są montowane ręczne przy użyciu najwyższej jakości stali nierdzewnej, miedzi i mosiądzu. Wyposażane w największe bojlery i wysoko wydajne elementy grzewcze. Ekspresy Fracino Classic wyposażone są także w dyszę gorącej wody do przyrządzania herbaty i dysze do spieniania mleka do cappuccino.

 

Najważniejsze funkcje:

Najwyższej jakości miedziany bojler z wysokowydajnym elementem grzewczym.

Ciśnienie kontrolowane przez potrójny przełącznik ciśnienia.

Automatyczny system kontroli poziomu wody z próbnikiem, elektroniczna kontrola, zawór elektromagnetyczny.

Ciśnienie wody i pary kontrolowane niezależnie poprzez mosiężne zawory bezpieczeństwa.

Wysokie grupy parzenia dostosowane do szklanek do caffé latte i wysokich kubków papierowych. Standardowa wysokość grup to 130 mm nad tacką a wysokie grupy parzenia to 150 mm prześwitu. Przy zamówieniu ekspresu należy sprecyzować wysokość zamawianej grupy.

Podawanie gorącej wody i pary kontrolowane poprzez obrót stałych mosiężnych zaworów.

Mosiężna obudowa grupy parzenia z sitkiem ze stali nierdzewnej, zaworem elektromagnetycznym i pompą wysokiego ciśnienia.

Termo cyrkulacja zapewnia, że grupa jest stale gorąca i ma odpowiednią temperaturą do przygotowywania idealnego espresso.

Obudowa, tacka ociekowa, i tacka na filiżanki wykonane ze stali nierdzewnej 304.

Opuszczana tacka pod filiżanki espresso wykorzystywana przy wysokich grupach parzenia zapewnia uzyskanie idealnie podanego espresso.

Wybierz dowolny model w wersji 1, 2 lub 3 grupowej – wszystkie dostępne w wersji półautomatycznej lub elektronicznej.

 

 

Model (liczba grup parzenia)

CLA1/CLA1E

CLA2/CLA2E

CLA3/CLA3E

Kaw na godzinę = cappuccino / espresso

120 / 200

240 / 400

360 / 600

Liczba dysz spieniających

1

1

2

Dysza gorącej wody

tak

tak

tak

Pojemność bojlera

7 litrów

14 litrów

20 litrów

Ilość gorącej wody na godzinę

30 litrów

60 / 80 litrów

100 litrów

Wysokość (mm)

480

480

480

Szerokość (mm)

375

580

785

Głębokość (mm)

500

500

500

Moc maksymalna

2700 W

13 A

4000 W

20 A

7500 W

30 A

Moc alternatywna (na życzenie)

4000 W / 20 A

2850 W / 13 A

7500 W / 30 A

9000 W / 45 A

Waga

35 kg

55 kg

84 kg

 

Opcje dodatkowe

 

Kolba Fracino Giant

to dodatkowe akcesorium, dzięki któremu możliwe jest przygotowanie naparu dla 6 espresso (48g) za jednym razem, lub ok. 1 litra awy w dzbanku. Jest to idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie w jednej chwili potrzeba zaserwować większą ilość kaw.

Auto spienianie mleka

Bez zamieszania, bez strat; auto-spieniacz Rapido tworzy doskonałą piankę do cappuccino poprzez zasysanie, podgrzewanie i spienianie mleka pobranego bezpośrednio z opakowania.

Szuflady z odbijakiem

Wysokiej jakości szuflady z odbijakiem z polerowanej stali nierdzewnej na zużyte krążki kawowe. Dostępne w rozmiarach pod ekspresy 2 i 3 grupowe oraz wersja pod młynek.

 

Ekspresy do kawy Fracino