Little Gem - mobilny i niezwykle efektywny.

 

kafejki, bary, puby, ogródki sezonowe

Ekspres Fracino Little Gem 1-grupowy, z wbudowanym 3 litrowym zbiornikiem na wodę. Ekspres Fracino Little Gem 1-grupowy, z wbudowanym 3 litrowym zbiornikiem na wodę, sterowany elektronicznie.

 

Fracino Little Gem to inspirujący ekspres do kawy, specjalnie zaprojektowany do obsługi mniejszych lokali, dzięki któremu przygotujemy najlepsze cappuccino na świecie. Little Gem to uniwersalny, przenośny, z ręcznie napełnianym zbiornikiem na wodę ekspres, który nie wymaga żadnych dodatkowych instalacji poza gniazdem zasilania.

Ekspres ciśnieniowy Little Gem występuje w wersji półautomatycznej i elektronicznej, wyposażony jest w jedną grupę parzenia, dyszę gorącej wody oraz super wydajną dyszę do spieniania mleka.

Ekspres w wersji półautomatycznej sterowany jest za pomocą przełącznika, dzięki któremu Barista może kontrolować ilość parzonej kawy do filiżanki. Modele elektroniczne posiadają atrakcyjny panel sterowania w kształcie ziarna kawy z czteroma programowalnymi przyciskami, gdzie możemy zaprogramować cztery wielkości kawy, oraz dodatkowy piąty przycisk do indywidualnego kontrolowania czasu ekstrakcji kawy.

Little Gem w wersji standardowej posiada panele boczne ze stali nierdzewnej i czarny, metalowy panel przedni. Kolory paneli mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb.

 

Najważniejsze funkcje:

Najwyższej jakości miedziany bojler z wysokowydajnym elementem grzewczym.

Automatyczny system kontroli poziomu wody z próbnikiem, elektroniczna kontrola, zawór elektromagnetyczny.

Jedno napełnienie zbiornika wystarcza na przygotowanie 70 porcji espresso.

Lampka kontrolna na przednim panelu informująca o konieczności uzupełnieniu wody w zbiorniku.

Jako opcja dodatkowa możliwe jest zastosowanie stałego podłączenia do sieci wod-kan.

Automatyczny system ochrony grzałki w przypadku zbyt niskiego poziomu wody.

Ciśnienie wody i pary kontrolowane niezależnie poprzez mosiężne zawory bezpieczeństwa.

Podawanie gorącej wody i pary kontrolowane poprzez obrót stałych mosiężnych zaworów.

Mosiężna obudowa grupy parzenia z sitkiem ze stali nierdzewnej, zaworem elektromagnetycznym i pompą wysokiego ciśnienia.

Termo cyrkulacja zapewnia, że grupa jest stale gorąca i ma odpowiednią temperaturą do przygotowywania idealnego espresso.

Możliwość zastosowania automatycznego spieniacza do mleka jako opcja.

 

 

Model

Little Gem

Liczba dysz spieniających

1

Dysza gorącej wody

tak

Pojemność bojlera

4 litry

Pojemność zbiornika na wodę

3 litry

Wysokość (mm)

420

Szerokość (mm)

375

Głębokość (mm)

500

Moc maksymalna

2700 W / 13 A

Moc alternatywna (na życzenie)

6000 W / 20 A

Waga

35 kg

 

Opcje dodatkowe

 

Kolba Fracino Giant

to dodatkowe akcesorium, dzięki któremu możliwe jest przygotowanie naparu dla 6 espresso (48g) za jednym razem, lub ok. 1 litra awy w dzbanku. Jest to idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie w jednej chwili potrzeba zaserwować większą ilość kaw.

Auto spienianie mleka

Bez zamieszania, bez strat; auto-spieniacz Rapido tworzy doskonałą piankę do cappuccino poprzez zasysanie, podgrzewanie i spienianie mleka pobranego bezpośrednio z opakowania.

Szuflady z odbijakiem

Wysokiej jakości szuflady z odbijakiem z polerowanej stali nierdzewnej na zużyte krążki kawowe. Dostępne w rozmiarach pod ekspresy 2 i 3 grupowe oraz wersja pod młynek.

 

Ekspresy do kawy Fracino